CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Pracownia komputerowo-medialna

Tutaj podopieczni uczą się korzystać z komputera, Internetu oraz urządzeń peryferyjnych. Poznają zasady obsługi prasy transferowej do robienia nadruków sublimacyjnych. Zapoznają się z działaniem plotera tnącego.

Pracownie WTZ Września

Pracownia rękodzieła artystycznego

Ma na celu wprowadzanie elementów krawiectwa, tkania, haftowania, szydełkowania, prac na drutach, nauki ozdabiania przedmiotów metodą decoupage.  W ramach zajęć rozwijana jest sprawność manualna, poruszona zostaje wyobraźnia, kreatywność, są wyzwolone zainteresowania artystyczne. 

Pracownie WTZ Września

Pracownia witrażu i szkła

zajmuje się głównie tworzeniem witraży metodą Tiffaniego. Najczęściej są to aniołki, kwiaty, zwierzątka niedużych rozmiarów. Wykonujemy również bransoletki, a także organizery na przybory różnymi technikami.

Pracownie WTZ Września

Pracownia introligatorska

zajmuje się wyrobami papierowymi. Realizujemy głównie wykonywanie kartek okolicznościowych, zaproszeń, podziękowań itp. metodami: scrapbooking, exploding box, embossingu, a także kartki pełniące funkcję ozdobną np. parawan. Poza kartkami tworzymy opakowania ozdobne różnej wielkości w zależności od potrzeb, notesy i bileciki.

Pracownie WTZ Września

Pracownia ogrodnicza

Celem prowadzonej terapii w pracowni ogrodniczej jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami pielęgnacji i hodowli roślin ozdobnych. Do obowiązków pracowni należy porządkowanie terenów zielonych wokół warsztatu, koszenie trawników, przycinanie krzewów, pielęgnacja roślin i kwiatów.

Pracownie WTZ Września

Pracownia mydła i świec

Jest to pracownia, w której uczestnicy mają możliwość poznania sposobu wykonywania mydeł z przeróżnych baz glicerynowych o różnych kształtach, kolorach i zapachach. W ramach zajęć poznają też sposoby wykonywania rozmaitych świeczek zapachowych. Uczestnicy rozwijają również swoje umiejętności w czasie innych prac jak np. wiklina papierowa, makrama czy prace plastyczne.

Pracownie WTZ Września

Pracownia krawiecka

Zajęcia w tej pracowni mają na celu rozwijanie doskonalenia umiejętności szycia zarówno techniką ręczną jak i maszynową oraz hafciarstwo, również poznanie techniki filcowania wełny czesankowej na mokro i sucho. Zajęcia rozwijają wyobraźnię i poczucie sprawstwa kształtowanego przez możliwość tworzenia i wykorzystania własnej pracy do celów artystycznych, użytkowych i zawodowych.

Pracownie WTZ Września

Pracownia stolarska

Zajmuje się kształceniem umiejętności zawodowych z zakresu obróbki drewna, za pomocą różnych narzędzi stolarskich, również elektrycznych. Uczestnicy wykonują tematyczne prace, głównie ze sklejki, na święta
i inne okazje. Pracownia ta zajmuje się również wykonaniem i dbaniem oraz renowacją elementów wystroju ogrodu.

Pracownie WTZ Września

Pracownia gospodarstwa domowego

Tutaj uczestnicy nabywają umiejętności samodzielnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Wykonując zaplanowane dania uczą się obróbki warzyw i owoców, obsługi sprzętu AGD z zachowaniem zasad BHP, poznają przepisy kulinarne, wykonują przetwory owocowo-warzywne i przygotowują potrawy na specjalne okazje.

Pracownie WTZ Września

Pracownia sztuki użytkowej

zajęcia mają na  celu zapoznanie się z technikami pracy w glinie, szkliwieniem, gipsem, cementem, wikliną papierową, tworzenie mis z masy papierowej, ozdabianie biskwitu, decoupage, sospeso itp. Glina jest doskonałym narzędziem do terapii – usprawnia manualnie, uczy cierpliwości i rozwija twórczość.

Pracownie WTZ Września

Rehabilitacja

W naszej placówce prowadzone są zajęcia mające na celu przede wszystkim przywrócenie możliwie jak największej sprawności fizycznej, a także zapobieganie powstawaniu ograniczeń ruchomości w stawach.

Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń czynnych, czynnych z oporem, czynno-biernych, manualnych, równoważnych, oddechowych, korekcyjnych, gier i zabaw sportowych oraz sportów zespołowych.

Do dyspozycji uczestników są sale rehabilitacyjne, UGUL, siłownia, sala gimnastyczna oraz boisko. W pomieszczeniach tych znajduje się kabina, rowerki stacjonarne, bieżnia, orbit rek, step pery, stolik do ćwiczeń manualnych, stół do tenisa stołowego, piłkarzy ki, rotory rehabilitacyjne, atlas do ćwiczeń  i wiele innych sprzętów potrzebnych do prowadzenia efektywnych zajęć.

Skip to content